Moja przychodnia lekarska

Każdy z nas kiedyś chorował. Jeśli choroba jest niegroźna, wystarczy zwykła aspiryna. Jednak coraz częściej zdarza nam się zapadać na poważniejsze choroby. Wtedy niezbędna jest pomoc lekarza specjalisty. W takiej sytuacji, mamy na ogół dwa wyjścia.

Doctor discussing with patients
Możemy udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie, a następnie z gotowym skierowaniem zapisać się do specjalisty i w zależności od naszego szczęścia i wytrwałości, odczekać od kilku do kilkunastu tygodnia na wizytę. Możemy też udać się do prywatnej przychodni specjalistycznej i załatwić sprawę praktycznie od ręki. Prywatne lecznictwo, to oczywiście dodatkowe koszty, ale czasem jest to jedyna opcja aby prędko ulżyć sobie w cierpieniu. Jeśli więc stan zdrowia nie pozwala nam na długie oczekiwanie w kolejce, lepiej wybrać to drugie rozwiązanie.

Dla porównania można przytoczyć taki przykład. Udajemy się z bólem kręgosłupa do lekarza. Nawet w największych miastach, kolejka do ortopedy jest długa. Poradnia urazowo-ortopedyczna przyjmie nas dopiero po około dwóch miesiącach oczekiwania. Jeśli dostaniemy skierowanie na rehabilitację, będziemy musieli odczekać dodatkowo około dwóch lub trzech miesięcy, zanim poradnia rehabilitacyjna udzieli nam pomocy. Jeżeli chorujemy na tarczycę mamy jeszcze większego pecha. Poradnia endokrynologiczna oznacza dla pacjenta jeszcze dłuższy czas oczekiwania. Łatwo wiec sobie to policzyć. Prawie pół roku w kolejce zanim ktoś zacznie leczyć nasz kręgosłup, jeszcze dłużej w przypadku endokrynologa.Wybór ścieżki leczenia wydaje się w tej sytuacji oczywisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *