Sposoby walki z katarem u dzieci.

Katar u noworodka, a nawet starszego dziecka to bardzo uciążliwy czas, który trzeba pomóc dziecku przetrwać. Przeszkadza w zabawie, spaniu i swobodnym oddychaniu, a w konsekwencji może doprowadzić do groźnych powikłań, dlatego pozornie niegroźnego kataru nie wolno nam nigdy lekceważyć. Sposoby na katar u dziecka są różne, zarówno domowe jak i takie, które wymagają naszej obecności w aptece, a nawet u lekarza.

Zacznijmy od przeanalizowania tych domowych sposobów na katar. Po pierwsze- oklepywanie plecków. Taki zabieg nie zlikwiduje oczywiście infekcji naszego dziecka, ale w pozycji na brzuszku i przy naszym oklepywaniu wydzielina będzie spływać z noska znacznie swobodniej. Układaj tak dziecko tylko kiedy nie śpi i nie zostawiaj tak maluszka bez opieki.

Jeśli karmisz piersią, nie przerywaj karmienia w czasie choroby swojej czy dziecka. Przystawiaj maluszka nawet częściej, bo w mleku mamy znajdują się przeciwciała, które pomagają dziecku poradzić sobie z męczącą go infekcją.
Ostatnim domowym sposobem jest jak najczęstsze wietrzenie i nawilżanie pokoju, w którym przebywa chore dziecko, bo zbyt suche powietrze wysusza śluzówki w nosie i gardle, co pogarsza stan i nasila dolegliwości. Inne sposoby radzenia sobie z katarem u dziecka wiążą się z naszą wizytą w aptece. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka podstawowych rzeczy pomagających w tego typu dolegliwościach na etapie kiedy jeszcze tworzy się nasza wyprawka dla noworodka.

ka1

Musisz oczyszczać nosek dziecku. Posłuży co do tego gumowa gruszka lub aspirator. Dobrze jest także gdy użyjesz soli fizjologicznej i wody morskiej, które rozpuszczają gęstą wydzielinę i tym samym udrożniają nos.
Jeszcze jednym sposobem jest smarowanie nosa dziecka i okolicy górnej wargi maścią majerankową, która odetka nos i pomoże maleństwu swobodnie oddychać. Jak widzisz sposobów radzenia sobie z katarem u dzieci jest wiele. Ważne, by nie bagatelizować tej dolegliwości, bo może okazać się niebezpieczna i jeśli katar trwa zdecydowanie za długo koniecznie zgłosić się do lekarza.

Artykuł powstał przy współpracy z
http://troskaozdrowie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *